wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

stacja multimedialna
Smartfon

Czym wyróżnia się porządna stacja multimedialna?

Stacja multimedialna najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak specjalny tablet do samochodu. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się dotykowe ekrany, które działają na podobnych zasadach jak tablety multimedialne.

O czym należy pamiętać?

Przed wybraniem nowej stacji multimedialnej warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rozmiar. Sprzęt montuje się zazwyczaj w przednim panelu, dlatego też warto upewnić się, czy będzie możliwy bezproblemowy montaż. Na szczęście zdecydowana większość nowoczesnych samochodów posiada miejsce na podwójne radio samochodowe, czyli na tzw. 2 din-y, dzięki czemu montaż stacji multimedialnej jest bardzo prosty i intuicyjny.

Funkcjonalny sprzęt dla wymagających kierowców

Stacja multimedialna spełnia podobne zadania jak zwykłe radio. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jest ona podstawowym źródłem muzyki. Zaawansowany system multimedialny umożliwia sparowanie z wieloma różnymi urządzeniami. Transmisja danych odbywa się zazwyczaj za pomocą technologii Bluetooth. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba zmagać się z kłopotliwymi kablami i marnować cennego czasu na zgrywanie plików. Przy nowoczesnych stacjach multimedialnych można słuchać muzyki również za pomocą pamięci USB albo za pomocą karty SD.

Stacja multimedialna może również wyświetlać obraz bezpośrednio z kamery cofania. Instalując specjalne oprogramowanie można zyskać również dostęp do niezawodnej nawigacji GPS. Bardzo wielu kierowców wykorzystuje stacje multimedialne jako profesjonalny zestaw głośnomówiący.

Najważniejsze parametry

Przeglądając dostępne na rynku stacje multimedialne w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na elementy audio. Jak łatwo się domyślić każda stacja multimedialna posiada określoną moc wyjściową. Większość producentów podaje maksymalną moc głośników w watach, dzięki czemu można porównać dostępne na rynku urządzenia. Na półkach sklepowych największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia o mocy od 45 W do 60 W. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest ekran. Na komfort widzenia duży wpływ ma nie tylko rozdzielczość, ale również podświetlenie. Dzięki odpowiedniemu podświetleniu obraz będzie widoczny nawet w trakcie podróży ciemnym tunelem. Pamiętać należy także o tym, że każda stacja multimedialna obsługuje nieco inne formaty plików.

Dlaczego warto?

Stacja multimedialna jest doskonałym wyborem nie tylko dla kierowców, ale również dla pasażerów, którzy chcą umilić sobie podróż. Dużym atutem stacji multimedialne jest to, że nie wymaga ona ładowania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że raz na zawsze można zapomnieć o powerbanku. Stacje multimedialne umilają podróż i co najważniejsze nie mają żadnego negatywnego wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Wysokiej jakości stację multimedialną można kupić już od 250 zł. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście sprzęt od renomowanych producentów, który posiada wieloletnią gwarancję. Nowoczesna stacja multimedialna może okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent dla miłośnika motoryzacji.