wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

gadżety do komputera
Smartfon

Funkcjonalne gadżety do komputera, które trzeba mieć

Komputery stacjonarne i przenośne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też producenci oferują wiele gadżetów, które znacząco zwiększają funkcjonalność sprzętu. Z niniejszego artykułu można dowiedzieć się, które gadżety do komputera mogą naprawdę się przydać i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Porządne słuchawki komputerowe

Oryginalne słuchawki są bez wątpienia najpopularniejszymi gadżetami do komputera. Pamiętać należy o tym, że słuchawki są uniwersalnymi gadżetami, dlatego też bez problemu można podłączyć je do telewizora, telefonu i wielu innych urządzeń elektronicznych. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne słuchawki w wersji z mikrofonem. Dzięki nim będzie można prowadzi rozmowę online. Producenci oferują słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Dla wielu osób ciekawą propozycją mogą okazać się słuchawki Bluetooth.

Jakie gadżety do komputera przenośnego

Jeżeli chodzi o komputery przenośne to przydać mogą się specjalne podkładki chłodzące, które dostępne są w wielu formach i wzorach. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać podkładki na kolana i na biurko. Głównym zadaniem podkładek jest chłodzenie laptopa, dzięki czemu można dłużej z niego korzystać bez potrzeby robienia przerw. Ciekawym gadżetem może okazać się również lampka do laptopa. Jest to doskonały wybór dla osób, które często pracują w nocy, a nie posiadają podświetlanej klawiatury.

Dysk zewnętrzny

Opisując najpopularniejsze gadżety do komputera warto wspomnieć również o dyskach zewnętrznych. Największym zainteresowaniem cieszą się bardzo szybkie dyski SSD, dzięki którym można liczyć na błyskawiczny transfer danych. Dodatkowy dysk zewnętrzny można wykorzystać do robienia kopii zapasowych, czy też do przechowywania ważnych plików.

Jakie gadżety mogą się przydać w domu i biurze?

Wymieniając najpopularniejsze gadżety do komputera warto wspomnieć również o zapasowych akumulatorach. Jest to doskonały wybór dla osób, które często podróżują i potrzebują dodatkowej energii. Wielu producentów oferuje specjalne huby USB, dzięki którym można znacząco zwiększyć liczbę dostępnych portów USB. W dzisiejszych czasach do komputera podłącza się bardzo wiele sprzętów zewnętrznych, dlatego też może po prostu zabraknąć wolnego portu. Posiadacze komputerów przenośnych powinni rozważyć dokupienie specjalnego etui albo torby na laptopa. Dzięki tym akcesoriom transport sprzętu IT nie będzie tak dużym problemem. Ciekawą propozycją mogą okazać się także zewnętrzne napędy DVD. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie komputery posiadają wbudowany napęd DVD. Na samym końcu warto wspomnieć o modemach LTE, które zapewniają szybki i bezpieczny dostęp do sieci Wi-Fi. Jeżeli w domu lub biurze z Internetu korzysta wiele osób to warto rozważyć dokupienie switcha. Coraz większą popularność zdobywają także specjalne adaptery, które zwiększają zasięg sieci bezprzewodowej.