wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

Sprzęt audio
Elektronika

Sprzęt audio, z którym warto się zapoznać!

Istnieje wiele dodatkowych akcesoriów, które mogą mieć znaczący wpływ na jakość dźwięku. Dla osób początkujących kwestia ta jest jednak wysoce problematyczna, w konsekwencji warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą znacząco ułatwić nam wybór dodatków. Jaki sprzęt audio może okazać się strzałem w dziesiątkę dla fanatyków dobrego brzmienia? Które akcesoria w sposób szczególny mogą się sprawdzić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawki pod kolumny

Dużą popularnością cieszą się podstawki pod kolumny, które ochoczo wybierane są przez klientów ze względu na możliwość ustawienia zestawu głośnikowego na odpowiedniej wysokości. Z praktycznego punktu widzenia jest to niemalże gwarancja satysfakcjonującej stabilności. Co więcej, właściciel może liczyć na atrakcyjny, minimalistyczny wygląd, w konsekwencji mogą być dopasowane do wielu zróżnicowanych pomieszczeń. Nie są to jednak jedyne zalety takiego rozwiązania. Okazuje się bowiem, że możliwe jest zniwelowanie niepożądanych drgań rezonansowych. W ten sposób jesteśmy w stanie znacząco wpłynąć na jakość dźwięku. Systemy opracowane są w taki sposób, że redukują wszelkie odbicia, dzięki czemu zarówno tony niskie, jak i te wysokie są bardzo dobrze odwzorowywane. Oczywistą konsekwencją jest niemalże krystalicznie czysty odsłuch muzyki.

Przetworniki Topping DX5

Kolejnym dodatkiem, na który warto zwrócić uwagę, jest przetwornik Topping DX5. Użytkownik może liczyć na satysfakcjonującą klarowność, jak również na niemalże niezrównaną muzykalność. Warto zwrócić uwagę na przemyślany projekt urządzenia, który zapewnia nie tylko optymalną funkcjonalność, ale też satysfakcjonujący wygląd. Wcześniej wspomniany przetwornik są gwarantem niezwykle małego odsetka zniekształceń harmonicznych. Godny uwagi jest też szeroki zakres kompatybilności w zakresie zamiany urządzeń w źródło dźwięku Hi-Fi. 

Przetworniki iFi ZEN DAC

Ostatnim elementem, na który zwrócimy uwagę, jest przetwornik iFi ZED DAC. Z praktycznego punktu widzenia jest to wielokrotnie nagradzany przetwornik cyfrowo-analogowy USB. Cechą charakterystyczną jest 16-rdzeniowy układ XMOS, który wyróżnia się wydajnością i przystępnością pod względem cenowym. Co więcej, zaletą jest duża kompaktowość która sprawia, że całość jest bardzo stylowa i może być wykorzystywana również w domowych warunkach. iFi ZED DAC to rozwiązanie, które z pewnością warto mieć na uwadze.