wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

Czy warto kupić standy pod kolumny
Elektronika

Czy warto kupić standy pod kolumny?

Jednym spośród kontrowersyjnych plusów kolumn podłogowych jest fakt, iż w ich wypadku nie należy się aż tak niezwykle zastanawiać nad sprawą ich lokalizacji. Starczy odnaleźć im trochę pustej przestrzeni na ziemi, natomiast kwestiami połączonymi z odpowiednią lokalizacją konwertorów głośnikowych zajął się już ich twórca, umieszczając je na dobrej wielkości w skrzynce kolumny. Trochę odmiennie przedstawia się to natomiast w wypadku kolumn podstawkowych. Te wymagają dobrej podstawy, miejsca dobrego pod kątem zarówno funkcjonalnym jak również dźwiękowym, by zabrzmieć tak jak od nich oczekujemy.

Czym stojaki na głośniki?

Wbrew temu, co pokazuje nazwa, stojaki głośnikowe na półki nie są stojakami, jakie mają półkę na książki. Zamiast tego są to stojaki, jakie łączą przetworniki półkowe, które są małymi i średnimi przetwornikami założonymi do umieszczenia na półce. Standy pod kolumny pozwalają na umieszczenie przetworników w jakimkolwiek pomieszczeniu, aczkolwiek nie tylko na półce z książkami, odrębnym stole lub powiększonej powierzchni.

Idealne podstawki

Podtrzymujące głośniki standy do doskonałej jakości składników audio realizują szereg ważnych ról, jakie mają duży wpływ na uzyskiwane brzmienie. Mają dobrze strojone konstrukcje, jakie dzięki prostemu poziomowaniu pozwolą na osiągnięcie najodpowiedniejszych wrażeń akustycznych i znaczne ograniczenie zużyć. Standy pod głośniki, kolumny oraz pozostałe narzędzia audio często działają na jakość brzmienia w stopniu nie mniejszym, aniżeli okablowanie. Wymiana słabszych płytek na wyższej klasy urządzenia może spowodować rezultaty lepsze choćby od wykorzystania nowoczesnego wzmacniacza, takiego jak Topping E50.

Kolumny głośnikowe – najistotniejsze parametry

Jeśli odpowiedziałeś już na standardowe pytania, powinieneś teraz poznać parametry, jakimi wytwórcy kolumn głośnikowych wyrażają własne artykuły. Pierwszą cechą, na którą zwraca się uwagę, jest wielkość kolumn. Rozmiar winien być dostosowany do przestrzeni pomieszczenia. Za duże kolumny głośnikowe wniesione do niewielkiego pokoju, wywołają, iż dynamika dźwięku będzie mała, natomiast stereofonia stłumiona. Niewątpliwie należy także dokupić odpowiedni kabel do subwoofera aktywnego.

Produkty oraz forma podstawek do sprzętu grającego

Podstawki do sprzętu grającego mogą być zrobione z rozmaitych produktów. Powszechnie wykorzystuje się natomiast kamień, aluminium, stal i… zwykłe płyty MDF. Ze względu na właściwości nośne kamień uważa się za najdoskonalszy dobór. W następnej kolejności zaleca się aluminium i niedrogie płyty MDF.