wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

polska telewizja za granicą
Lifestyle

Polska telewizja za granicą- świetny sposób na relaks po ciężkim i wymagającym dniu pracy

Przebywanie za granicą ma swoje plusy i minusy. Mimo że w większości państw, do których wyjeżdżają Polacy, panują bardzo dobre warunki bytowe. Naszym rodakom doskwiera samotność i tęsknota za krajem. Chcąc ją nieco zagłuszyć, sięgają po polską telewizję.

Czemu polska telewizja za granicą odgrywa tak ważną rolę?

Po pierwsze osobie, która nie jest w Polsce- pozwala dowiedzieć się, co się obecnie w naszym kraju dzieje i jak kształtuje się nasza polityczna sytuacja. Po drugie taki emigrant zarobkowy dzięki polskiej telewizji może w końcu przez chwilę posłuchać ojczystego języka.

Polska telewizja pozwala mu również, co chyba niedziwne śledzić jego ulubione programy i wydarzenia. Po czwarte Polak na obczyźnie dzięki polskiej telewizji czuje, że chociaż umysłem jest bliżej kraju i przez to jego tęsknota za rodziną przynajmniej na chwilę staje się mniej dokuczliwa.

Co najczęściej robią przyjezdni Polacy, by pooglądać sobie polską telewizję za granicą?

Po pierwsze kupują sobie dekoder, który jest w stanie odtworzyć polskie kanały. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza u tych, którzy za granicę jadą na dłużej niż kilka tygodni. Dzięki dekoderowi mogą dla relaksu po dniu ciężkiej pracy popatrzeć sobie na polskie seriale lub posłuchać polskiej muzyki.

Po drugie Polacy mieszkający za granicą idą do pubu, gdzie zazwyczaj jest wielu rodaków i w ten oto sposób mogą, chociaż na chwilę na bieżąco pośledzić, co się dzieje w Polsce i jakie wydarzenia są teraz na językach dziennikarzy oraz zwykłych obywateli. W ostateczności mogą także zetknąć się z polską telewizją, na przykład na stancji, na której mieszkają.

A co jeśli incydentalny kontakt z polską telewizją to dla nich za mało?

W takim wypadku najlepszą opcją dla nich będzie polska telewizja za granicą przesyłana za pomocą stałego łącza. Internet to bogata skarbnica serwisów, w których można codziennie oglądać polskie kanały. Wystarczy w adresie internetowym wpisać konkretną nazwę serwisu i niemal od razu można napotkać na polskie programy. Przy czym, tego typu serwisów jest dużo. A nie wszystkie one gwarantują, że polska telewizja będzie działać bez zarzutu. Dlatego też trzeba zrobić małe rozpoznanie, zanim zdecyduje się pobrać konkretny serwis?

Czy serwisy z polską telewizją są płatne?

Niestety tak. Niemniej nie są to bajońskie sumy. Poza tym abonament trzeba opłacać miesięcznie, co przecież i w naszym kraju nie jest żadną nowością. Opłatę za polską telewizję również można uregulować za pomocą karty i przelewu bankowego. Co jest rzeczą korzystną dla ludzi, którzy przecież całymi dniami ciężko pracują. Koszt abonamentu, który trzeba pokryć, nie przekracza przeważnie stu złotych. To wydatek, na który może sobie nawet pozwolić pracownik o niskich dochodach.

A co w sytuacji, gdy ktoś nie chce płacić za polską telewizję?

Takiemu osobnikowi pozostają tylko i wyłącznie darmowe streamy z polską telewizją. Przy czym są one bardzo kiepskiej jakości i nagminnie zdarzają się jakieś szumy, zakłócenia oraz przerwy techniczne w czasie ich nadawania. Pomimo że są bezpłatne, nie da się ich oglądać zawsze wtedy, gdy ma się tylko na to ochotę. Trzeba pogodzić się z tym, że są produktem zastępczym, a nie telewizją z prawdziwego zdarzenia.