wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

odleglosc od telewizora
Lifestyle

Prawidłowa odleglosc od telewizora

Ochrona oczu jest bardzo trudna w obecnych czasach kiedy zewsząd atakują urządzenia elektroniczne. Warto jednak postarać się i spróbować chronić swoje oczy. Oczy są jedne na całe życie.

Odpoczynek dla oczu

Zachowywanie prawidłowej odległości od monitora i telewizora to podstawa jeśli chodzi o zdrowie oczu. Oczy bardzo szybko męczą się, jeżeli nie są zachowane pewne zasady korzystania z urządzeń elektronicznych. Dlatego też w prawie pracy znalazł się zapis, aby po każdej godzinie przy komputerze robić pięć minut przerwy. Należy stosować się do tego przepisu, niezależnie od tego, czy podoba się to pracodawcy czy też nie. Takie jest prawo pracownika. Robienie sobie przerw przy komputerze to bardzo dobra praktyka. Jednak w przerwie od komputera nie należy spoglądać na ekran telefonu komórkowego. Zamiast tego warto spojrzeć przez okno i skupić wzrok na zielonym punkcie, na przykład na drzewie. Wtedy oczy rzeczywiście odpoczną.

Odległość od monitora

Należy dbać o swoje oczy zarówno w czasie pracy w biurze, jak też w domu przy rozrywce. Należy zachowywać dobrą odleglosc od telewizora. Należy zatem tak zorganizować ustawienie sprzętów w pokoju, aby wszystko było w porządku pod tym względem. Szczególnie małe dzieci nie powinny przebywać blisko telewizora i wpatrywać się w niego. Może to bardzo szybko zniszczyć ich oczy. Najlepiej ustawić kanapę daleko od telewizora aby zachować bezpieczną odległość. Warto dotrzeć do informacji jaka jest bezpieczna odległość w zależności od wielkości telewizora. Przy większych telewizorach będzie to większa odległość. Wszytko jest cechą indywidualną.

Dla zdrowia oczu

Warto systematycznie badać swoje oczy u lekarza okulisty. Lekarz bardzo wcześnie będzie w stanie wykryć nieprawidłowości. Warto też zainwestować w specjalne okulary do pracy przy komputerze. Będą one odbijały światło co przyczyni się do tego, że oczy nie będą się tak męczyły. Jeżeli jest taka potrzeba, należy stosować krople do oczu. Takie krople mają za zadanie nawilżyć oczy. Jest to bardzo przydatne szczególnie przy długiej pracy przy komputerze. Lekarz okulista powinien wypowiedzieć się czy takie krople są konieczne. Dzisiaj można kupić w aptece bardzo bezpieczne krople, które nie uzależniają. Dzięki temu każdy będzie mógł przy komputerze czuć się bardzo komfortowo.Zdrowie oczu jest bezcenne. Należy zainteresować się zdrowiem oczu wtedy, kiedy jeszcze wszystko jest w porządku, a jedynie pojawiają się symptomy pewnych nieprawidłowości i niepokój.