wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

co zrobić jak telefon wpadnie do wody
Smartfon

Co zrobić jak telefon wpadnie do wody? Praktyczne porady

Telefon to urządzenie, które nie znosi wody. Ona ogromnie mu szkodzi i sprawia, że nie może działać tak jak wcześniej. Dlatego też najbezpieczniej jest w ogóle nie dopuszczać, by te dwie zmienne miały ze sobą kontakt. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w pełni od nas zależne.

Kiedy najczęściej telefon ulega zamoczeniu?

Po pierwsze, gdy niechcący zostanie oblany jakimś napojem lub wodą. Po drugie telefony komórkowe zaliczają nurkowanie w wodzie, kiedy niepostrzeżenie wpadają do muszli klozetowej. Po trzecie telefon ma bliższy kontakt z wodą, gdy niespodziewanie ląduje w basenie lub w domowym brodziku. Czasem zdarza się sytuacja, że telefon styka się z kałużą, kiedy jego właściciel upuszcza go na ziemię.

W jakich substancjach można utopić telefon?

Po pierwsze może on wpaść do zupy. Po drugie zdarza się, że zostaje oblany słodkim napojem. Po trzecie komórka może także wpaść na przykład do alkoholu, zwłaszcza gdy jest on rozlewany w dużych szklankach. W ostateczności komórkowy telefon to także sprzęt, który można znaleźć w kubku po herbacie czy kawie. Jak widać, spektrum katastrof z udziałem komórkowego telefonu jest całkiem rozległe.

Co zrobić jak telefon wpadnie do wody?

Przede wszystkim trzeba go, jak najszybciej z niej wyciągnąć. Czas odgrywa tu przecież kluczową rolę. Im mniej będzie wody wewnątrz urządzenia, tym większa szansa, że uda się je uratować. Po drugie należy z takiego trefnego aparatu jak najprędzej wyjąć baterię. To bardzo istotna sprawa, gdyż może dzięki temu uda się uniknąć przepalenia wszystkich najważniejszych systemów. Po trzecie trzeba błyskawicznie zabrać się za wyciąganie karty SIM. To na niej znajdują się przecież wszystkie dane.

Inne sposoby na reanimacje zalanego telefonu

Po pierwsze pozostawienie go na słońcu w nadziei, że jego promyki wyciągną z niego całą nagromadzoną wodę. Czyszczenie telefonu szmatką lub ręcznikiem to kolejna metoda na jego reanimację. Co bardziej zdesperowani użytkownicy lokują swój telefon w pudełku z ryżem, bo wierzą, że on wyssie z urządzenia całą wilgoć. Można również rozebrać, jeśli się potrafi na części pierwsze telefon. I w ten mechaniczny sposób, przyśpieszyć jego suszenie.

Czego absolutnie nie robić z mokrym telefonem?

Karygodnym i destrukcyjnym pomysłem jest włożenie go do mikrofali. To go prędzej zniszczy, niż wysuszy. Po drugie użycie suszarki również nie wchodzi w rachubę. Nie poleca się też czyszczenie zawilgoconego telefonu ręcznikiem papierowym. To przez to, że jego fragmenty mogą później zalegać w obudowie urządzenia. Nie powinno się też do suszenia tego typu elektroniki używać alkoholu. Takie perfumy mogą uszkodzić wrażliwe miejsca w telefonie takie jak uszczelki.