wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

jak pobrać film z fb
Smartfon

Sprawdź, jak pobrać film z FB – 3 proste metody

Udało Ci się znaleźć ciekawy film na Facebooku i chcesz pobrać go na swój komputer lub telefon? Sprawdź 3 metody, które pozwolą Ci na jego łatwe ściągnięcie!

Jakie filmy można pobierać z Facebooka?

Na Facebooku można znaleźć wiele filmów. Czy wtedy, gdy chcemy je zapisać lub wysłać innym osobom, można je pobrać? Tak, jest to możliwe i do tego celu można wykorzystać kilka metod.

Z Facebooka można pobierać filmy umieszczane na różnych profilach – własnym oraz innych użytkowników. Można też pobrać film z Messengera otrzymany od innej osoby. Zapisywać można ponadto filmy na żywo, czyli transmisje live, lecz dopiero wtedy, gdy się zakończą.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie można pobierać filmów z prywatnych grup na Facebooku.

Uwaga! Zamieszczane na Facebooku filmy mogą być objęte prawami autorskimi i ich autorzy mogą nie chcieć, aby były one rozpowszechniane.

Metody pobierania filmów z FB

Pobranie filmu z Facebooka możliwe jest na parę sposobów, dlatego warto poznać wszystkie z nich. Jak pobrać film z FB? Oto 3 metody, które da się wykorzystać do tego celu.

1. Pobieranie filmu z FB przez zewnętrzny serwis
Bardzo prostą metodą, aby ściągnąć film z Facebooka, jest skorzystanie z zewnętrznych serwisów, które to umożliwiają.

Do wyboru jest wiele serwisów, na przykład:
– fbdownloader.net
– www.getfvid.com/pl/downloader
– saveas.co

Żeby pobrać film, trzeba skopiować jego adres URL i wkleić go w okienku w serwisie, a potem nacisnąć przycisk z pobraniem. Aby uzyskać adres URL, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na filmie i wybrać opcję „Pokaż adres URL filmu”, „Kopiuj link” zależnie od posiadanej przeglądarki.

2. Pobieranie filmu z FB przez rozszerzenie do przeglądarki
Osoby, które często pobierają filmy z Facebooka, mogą skorzystać ze specjalnych rozszerzeń do swojej przeglądarki internetowej. Jak pobrać film z FB tym sposobem?

Należy wybrać rozszerzenie i zainstalować je. Będzie ono widoczne jako dodatkowa ikonka na pasku przeglądarki i przez nią można pobierać filmy.

3. Bezpośrednie pobieranie filmu z FB z przeglądarki
Pobieranie filmów z Facebooka możliwe jest też bez dodatkowych narzędzi.

W tym celu trzeba skopiować adres URL filmu, potem wkleić go do przeglądarki, dodając literę „m” po WWW, aby adres miał formę www.m.facebook.com z dalszym URL. Następnie należy otworzyć film tym adresem, kliknąć prawym przyciskiem myszy i zapisać.

Jak ściągnąć film z FB na telefon?

Filmy z Facebooka można także pobierać na swój smartfon. Najłatwiej zrobić to za pomocą dedykowanych aplikacji do instalacji na telefonie – można znaleźć je w sklepach z aplikacjami.

Należy skopiować link do filmu na Facebooku, a następnie wkleić go do aplikacji. Niektóre z nich pozwalają także na zapisanie filmu przez przytrzymanie na nim palca i wybranie opcji pobrania.

Jak pobrać film z Facebooka jako autor?

Jeżeli chcemy pobrać film z Facebooka, który zamieściliśmy na nim samodzielnie lub opublikowała go inna osoba uprawniona do prowadzenia profilu, należy wejść w panel reklamowy i wyszukać w menu opcję „Filmy”. Gdy nie jest on tam dostępny, można znaleźć go w „Narzędziach do publikowania”.