wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

monitor
Elektronika

Wielkość ma znaczenie, czyli ile cali powinien mieć mój monitor?

Tylko odpowiednio dopasowany monitor (lub monitory – style pracy są w końcu różne!) zagwarantuje pełen komfort korzystania z komputera. Najczęściej popełnianym błędem podczas zakupu jest rozmiar – kierując się zasadą, że im większe, tym musi być lepsze, możemy sobie tylko zaszkodzić. Jak w takim razie wybrać monitor do pracy, biura, czy do grania? Najważniejszą kwestią podczas wyboru będzie wielkość, liczona w przypadku sprzętu komputerowego w calach. Przed zakupem należy rozpatrzeć charakter swojej pracy czy potrzeby – również sprzętowe.

Monitor do pracy w domu

Dostosowanie rodzaju monitora/monitorów do pracy, a nawet do miejsca w pokoju czy biurze, w którym ma stać, jest niezwykle ważne. Ponadto sposób, w jaki będziemy z niego korzystać, będzie w ostateczności wpływał na wybór modelu, jego przekątnej oraz ceny.

Wybierając monitor do pracy, bardziej niż na przekątną musimy zwracać uwagę na rozdzielczość. Jeśli stawiamy na jeden i wybierzemy wersję 24 cale – uważaną za uniwersalny rozmiar monitora do biura oraz do domowej rozrywki – to jego rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli będzie większa, niż gdyby dotyczyło to modelu o przekątnej np. 27 cali.

Monitor do pracy dla profesjonalistów

Niektóre zawody, jak graficy komputerowi, fotograficy, artyści czy filmowcy, potrzebują profesjonalny monitor do pracy o ściśle określonych parametrach technicznych. W ich przypadku najważniejsza będzie nie wielkość, a jakość matrycy. Tutaj też najczęściej przyda się większy rozmiar, minimum 24 cale. Rozdzielczość, jaką powinno brać się pod uwagę w przypadku takiego monitora, to zwykle 2560 × 1440 pikseli. Największy wybór profesjonalnych monitorów można znaleźć w internetowym sklepie Entereo – https://www.entereo.pl/it/monitory-404/.

entereo

Monitor do biura – jeden, a może dwa?

Jeśli ze względu na charakter wykonywanego zawodu preferujesz dwa monitory, zainwestowanie w dwa duże ekrany o sporej przekątnej i wysokiej rozdzielczości na pewno byłoby dla domowego budżetu sporym obciążeniem. Czasem więcej komfortu zapewnią dwa, ale mniejsze monitory do biura.

Szczególnie gdy w pracy jednocześnie korzystamy z wielu programów, wygodniej jest wykonywać swoje zadania przy użyciu dwóch monitorów. Wbrew pozorom lepiej sprawdzą się dwa urządzenia o mniejszej przekątnej, np. 22 cale, za to o bardzo dobrych parametrach, jak monitor DELL P2222H.

Najmocniejszą stroną monitora DELL P2222H jest specjalny, wbudowany filtr ComfortView Plus, zmniejszający emisję szkodliwego, niebieskiego światła, zabezpieczającego w ten sposób wzrok. Komfort pracy na monitorze DELL P2222H umożliwia bardzo szeroki zakres pionowej i poziomej regulacji, w tym pochylania czy obracania. Taki monitor do biura będzie uniwersalny i sprawdzi się także do oglądania filmów, a to za sprawą technologii IPS, zapewniającej spójne barwy, szeroki kąt widzenia oraz precyzyjnie ukazane barwy.

Nowoczesny monitor do pracy, taki jak wymieniony wyżej, wyposażony będzie w przydatne dodatki, jak port Display, HDMI czy USB SuperSpeed 5Gb/s. To także zdecydowanie odpowiednia opcja dla monitora do biura o niezbyt dużej powierzchni, szczególnie roboczej. Z modelem można zapoznać się dokładniej, klikając w link.