wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

blokada ekranu android jak odblokowac
Smartfon

Jak odblokować blokadę ekranu android

Nie ulega wątpliwości, iż blokowanie ekranu w telefonach to sztandarowa sprawa. Jednakże czasami zadajemy sobie pytanie blokada ekranu android jak odblokowac. W tym momencie zdecydowana większość osób, która na bieżąco nie interesuje się takimi rzeczami nie będzie w stanie znaleźć odpowiedzi. Z pewnością użytkownicy, którzy nie są zapoznani z nową technologią będą mieli ból głowy. Zdarza się również tak, że bardziej zaawansowane osoby szukają informacji w internecie i nie mogą znaleźć rozwiązania problemu. Niekiedy odpowiedzi są zbyt mało szczegółowe.

Jak odblokować blokadę ekranu android?

Warto wiedzieć, iż dawniej wystarczyło jedynie zadzwonić na telefon, który był zablokowany. Jednakże teraz wszystko jest zdecydowanie bardziej zaawansowane. Krótko mówiąc technologia poszła do przodu. Ta metoda nie będzie skuteczna. Pierwszy, jednakże mało efektowny sposób to spojrzenie na ekran dotykowy pod światło i przeanalizowanie tłustych smug, co pozwoli na odczytanie, które klawisze i w jakiej kolejności powinny zostać wpisane. Kolejnym dosyć popularnym rozwiązaniem stosowanym przez naprawdę wiele osób jest instalacja Screen Lock Bypass, na telefonie, który jest zablokowany. Blokada zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednakże może sprawiać problemy, zwłaszcza, gdy ktoś naciśnie ją przez przypadek. Jeżeli naprawdę nie wiemy jak odblokować ekran w tym przypadku blokowanie staje się przekleństwem. Mamy również możliwość odblokowania telefonu przy pomocy komputera, na którym mamy zainstalowany ADB. Jeżeli wszystkie wyżej wymienione rady nie są w stanie nam pomóc należy zapoznać się z profesjonalnym narzędziem informatyki śledczej XRY. Aplikacja pomaga śledczym, wyciągać informacje z telefonów, nawet w sytuacji, gdy zablokowane są kodem dostępowym, co jest naprawdę ogromną zaletą. Odblokowanie telefonów z androidem będzie dosyć proste. XRY na samym początku rootuje telefon za pomocą jednego z exploitów, a następnie zrzuca oraz analizuje wszystkie dane, dzięki czemu jest w stanie odtworzyć pattern lock, czyli gest, który odblokuje telefon. Oprócz tego narzędzia mamy do dyspozycji inne pakiety, a mianowicie FTK od AccessData oraz EnCase. Musimy wiedzieć, że ostatnio popularność zyskuje również X-Ways.

Bezpieczny telefon

Jeżeli chcemy, aby nasz android był w pełni bezpieczny należy go odpowiednio zabezpieczyć. Wystarczy wyczyścić telefon z czyszcząc go z tłustych smug. Należy dbać o jego czystość, a także wyłączyć funkcje debugging USB. Stosując się do tych rad zwiększamy prawdopodobieństwo na odniesienie sukcesu.