wkretka.pl

Elektronika i Multimedia

jak zarabiać w internecie
Smartfon

Jak zarabiać pracując zdalnie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jest to przeważnie praca przed komputerem, którą można wykonywać w dowolnym czasie. Wystarczy dostęp do Internetu oraz laptop lub komputer stacjonarny. A jak zarabiać w Internecie? Na co zwrócić uwagę szukając ofert pracy zdalnej?

Najlepsze oferty pracy w Internecie

Jedną z ofert pracy online jest praca dla redakcji. Nie trzeba oczywiście być od razu dziennikarzem. Wystarczy być dobrze zorientowanym i posiadać umiejętność wyszukiwania ciekawych tematów. Bardzo interesującą propozycją jest praca jako copywriter. Copywriter jest osobą piszącą teksty na zamówienie przeważnie dla firm zajmujących się pozycjonowaniem stron. W tym przypadku trzeba posiadać umiejętność swobodnego pisania na różne tematy.

Wiele firm szuka osób do wypełniania ankiet lub do wprowadzania danych do ankiet. Jest to praca dodatkowa, która jest łatwa i przyjemna. Nie wymaga także większych umiejętności. Osoby, które znają języki obce mogą pracować w Internecie jako tłumacz lub korepetytor. Praca w Internecie to także prowadzenie bloga lub social mediów. Wielu blogerów w natłoku codziennych obowiązków nie ma czasu na codzienną aktywność w sieci stąd duża ilość tego typu ofert.

Ile można zarobić pracując online?

Wiemy już jak zarabiać w Internecie, więc teraz warto zapoznać się ze stawkami. Oczywiście każda oferta pracy to inne wynagrodzenie. Zarobki zależą od ilości przepracowanych godzin oraz poświęconego czasu na pracę. Praca przy wypełnianiu ankiet i wpisywaniu danych jest pracą, przy wykonywaniu której można zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Na znacznie większe zarobki mogą liczyć copywriterzy. Pracując na pełen etat można miesięcznie zarobić nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od lekkości pióra i zaangażowania.

Na bardzo dobre kwoty mogą liczyć tłumacze. Tłumaczenie tekstów oraz udzielanie korepetycji online jest opłacalne. Stawka godzinowa bardzo często oscyluje wokół 50 złotych, a czasami może wynieść nawet 100 zł za godzinę.

Na co uważać szukając pracy w Internecie?

Praca w Internecie wiąże się czasami z ryzykiem. Przed rozpoczęciem współpracy z jakąkolwiek firmą należy podpisać umowę. Oczywiście najpierw należy sprawdzić, czy firma w ogóle istnieje i działa legalnie. Nigdy nie wolno przelewać pieniędzy przed rozpoczęciem współpracy na podane przez kogoś konto. Podpisując umowę należy ją dokładnie przeczytać i sprawdzić, czy nie ma żadnych punktów, które są dla pracownika niekorzystne.

Podejmując pracę przez Internet przeważnie umowa jest podpisywana online. Jeśli nie mamy pewności, że firma działa legalnie, to nie wolno wysyłać skanu dowodu osobistego, ani żadnych wrażliwych danych osobowych. Można poprosić pracodawcę o rozmowę online i o dane firmy, takie jak wpis do KRS czy do CEIDG. Praca zdalna jest bardzo dobrą formą zarobkowania. Wiąże się ona z elastycznymi godzinami pracy, a pracownik sam decyduje, ile chce pracować i ile zarobić. Jest to praca dla osób zdeterminowanych, które umieją same organizować swój czas i są zdyscyplinowane.